RESTAURACE U VAVŘÍKŮ
Poříčí 992
691 23 Pohořelice
mobil: 603 537 284
mobil: 603 537 295
telefon: 519 424 359
e-mail: vavrikovi.hospoda@tiscali.cz

Zajímavosti v okolí

Pohořelice a okolí

Město Pohořelice (www.pohorelice.cz/ ) s dlouhou  a bohatou historií a řadou pamětihodností se nachází 25 km jižně od Brna na rychlostní komunikaci Brno - Vídeň. Dominantou města Pohořelic je náměstí s gotickým kostelem sv. Jakuba a dochovanými středověkými freskami i pozdně barokní farou, kde před bitvou u Slavkova přespal i sám Napoleon. Pohořelicemi prochází Brněnská vinařská stezka, která napojuje moravskou metropoli na další dílčí trasy Moravských vinařských stezek. Pohořelice jsou známé také svým rybníkářstvím. Můžete se vydat krajinou velkých rybníků (Starým, Novoveským a Vrkočem) a u splavu ve Cvrčovicích, se i vykoupat. 

V blízkosti se nachází vrch Hradisko, na kterém byly nalezeny pozůstatky nejsevernějšího římského hradiska, známá je i Pálava s bílými vápencovými útesy, zříceninou hradu Děvičky (www.castles.cz/hrad-devicky ) a vinicemi na svazích s obřím vodním příkopem tvořeným soustavou Novomlýnských nádrží s možností všestranné rekreace. 

15 minut cesty po dálnici se nachází největší nákupní a zábavní centrum na Moravě - Olympia Brno s nově zbudovaným Olympia Parkem, se spoustou atrakcí, nejen pro děti, ale i pro dospělé. www.jdemedoparku.cz/

Nedaleko se nachází Novomlýnské nádrže s možností přírodního koupání. Vyznačuje se tím, že se jedná o největší autokemp na Moravě.

www.pasohlavky.cz/

Doporučujeme navštívit například:

RESTAURACE U VAVŘÍKŮ Poříčí 992 691 23 Pohořelice